Piłkarze ręczni AZS-u AWF-u Biała Podlaska przegrali z Padwą Zamość 27:30 w derbowym meczu rozegranym w ramach 3. kolejki Ligi Centralnej. Gospodarze nieznacznie prowadzili do 11 minuty, potem inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy do przerwy wygrywali 17:15, a w drugiej połowie ani na moment nie pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu. 5 bramek dla bialczan rzucił Dawid Petlak, a tyle samo na konto zamojskiej ekipy zdobył Miłosz Bączek.
Dla Padwy było to drugie zwycięstwo w trzecim meczu. AZS AWF do tej pory wychodził na parkiet dwa razy i dwukrotnie musiał przełknąć gorycz porażki.
W weekend swoje mecze rozegrają inne zespoły piłki ręcznej z regionu występujące w niższych ligach. W sobotę (27.09) I lidze mężczyzn AZS UMCS Lublin o 18:30 w Pabianicach zmierzy się z tamtejszym Pabiksem. W I lidze kobiet już o 14:00 szczypiornistki MKS-u AZS-u UMCS-u rozpoczną wyjazdową grę z AZS-em UR APR Radom.
W tych samych rozgrywkach w niedzielę (28.09) pierwszy zespół lubelskiego SMS-u w stolicy zmierzy się z AZS-em Uniwersytet Warszawski, a wyjazdowym rywalem drugiej drużyny SMS-u będzie SPR Handball Rzeszów. Oba mecze o 16:00.
JK
Fot. pixabay.com






![Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. Areszt dla 36-latka [AKTUALIZACJA] 7 EAttachments9585540cc96d5bb2f056d03097c25cdcad15230 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9585540cc96d5bb2f056d03097c25cdcad15230_xl-350x250.jpg)



