Iga Barczewska i Małgorzata Walczuk dalej będą grały w II-ligowej drużynie siatkarek DRS AZS UMCS Lublin. Obie zawodniczki są przyjmującymi i obie odegrały kluczowe role w minionych rozgrywkach, zakończonych historycznym awansem zespołu do II ligi.
Barczewska to niekwestionowana liderka drużyny. W turnieju finałowym w Ozorkowie poprowadziła zespół do zwycięstwa i wywalczenia awansu, a jej postawa została doceniona indywidualnie – otrzymała bowiem tytuł MVP całego turnieju. To wyróżnienie jest potwierdzeniem jej ogromnej roli w sukcesie drużyny oraz jakości sportowej, jaką prezentuje.
Z kolei Walczuk w trakcie poprzednich rozgrywek wielokrotnie udowodniała, że potrafi zachować chłodną głowę i dać drużynie stabilizację w decydujących momentach meczów. Jej wszechstronność sprawia, że jest niezwykle cenną zawodniczką – zarówno w przyjęciu, jak i w ataku.
AR

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








