Spadły temperatury i rozpoczął się sezon grzewczy w Lublinie. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło dostawę ciepła, a kaloryfery grzeją już m.in. w Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów, Nałkowskich, Kolejarz i LSM.

– Użytkownicy lokali w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów. To oni przekazują do nas decyzję o rozpoczęciu dostawy ciepła – mówi rzecznik prasowy spółki Teresa Stępniak-Romanek.
CZYTAJ: Wzrost zachorowań na COVID-19. Ekspert: wariant Omikron bardzo łatwo się rozprzestrzenia
Przed planowanym rozpoczęciem dostawy ciepła należy maksymalne odkręcić zawory termostatyczne przy swoich kaloryferach. To zapobiegnie zapowietrzeniu się grzejników.
Węzły cieplne LPEC dodatkowo wyposażone są w urządzenia automatyki pogodowej, które regulują dostawę ciepła. Odcinają je, kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie do 12 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura spadnie, ciepło automatycznie znowu popłynie do kaloryferów.
RyK / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com



![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)






![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 10 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

