Polscy koszykarze bardzo udanie rozpoczęli mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu grupowym pokonali Słowenię 105:95. Ich świetny występ w katowickim Spodku obejrzało 10 tysięcy widzów.
W polskim zespole znakomicie zaprezentował się niedawno naturalizowany Jordan Loyd, który zdobył 32 pkt. Ponadto Mateusz Ponitka rzucił 23 pkt, Andrzej Pluta 15 i Aleksander Balcerowski 11.
Drużynie z Bałkanów nie pomógł nawet słynny Luka Doncić, zawodnik Los Angeles Lakers, który rzucił 34 punkty.
AR
Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz








![Ogromny pożar. Płonie fabryka aerozoli [AKTUALIZACJA] 9 EAttachments9592184beda0b581d6e008296d9c6bc6bc273aa xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9592184beda0b581d6e008296d9c6bc6bc273aa_xl-350x250.jpg)
![Usiłowali włamać się do bankomatu. Teraz za to odpowiedzą [ZDJĘCIA, WIDEO] 10 344 273840 g](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/08/344-273840_g-75x75.jpg)
