Likwidacja kasy biletowej na dworcu PKP w Międzyrzecu Podlaskim wywołała sprzeciw mieszkańców miasta i pasażerów. Mieszkańcy podpisują się pod petycją przygotowaną przez radnych miejskich w sprawie przywrócenia kasy.
– Zamknięcie kasy to dyskryminacja zwłaszcza seniorów, którzy przywykli do stacjonarnego sposobu zakupu biletów – mówią mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego.
– Kasę zlikwidowano, gdyż prowadząca sprzedaż agentka zamknęła swoją działalność. Mimo kampanii informacyjnej nie udało nam się znaleźć nowego agenta, który prowadziłby taką działalność – podkreśla rzecznik PKP Intercity Maciej Dutkiewicz. – Analizujemy zmieniające się uwarunkowania prowadzenia naszych usług. W tym także tych dotyczących kanałów sprzedaży i preferencji zakupowych podróżnych. Jest to podstawa do podejmowania decyzji związanych z przyszłością stacjonarnych punktów sprzedaży biletów, czyli kas – dodaje.
POSŁUCHAJ:
04.08.2025 Gorąca linia Radia Lublin
Link do petycji w sprawie przywrócenia kasy biletowej znajduje się w mediach społecznościowych miasta Międzyrzec Podlaski.
MaT / opr. PaW
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Mieszkańcy
Maciej Dutkiewicz


![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)



![Zderzenie ciężarówki z busem na DK2 [AKTUALIZACJA] 7 EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb_xl-350x250.jpg)



