Sześciokrotna mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka została tenisistką stołową beniaminka Ekstraklasy ATS-u Akanzy AZS-u UMCS-u Lublin. 36-latka na co dzień rywalizuje z pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi sportowcami, co czyni ją najbardziej rozpoznawalną zawodniczką tej dyscypliny w kraju. Czterokrotnie reprezentowała także Polskę na Igrzyskach Olimpijskich oraz zdobywała medale mistrzostw Europy oraz Igrzysk Europejskich.
Natalia Partyka ostatnie dziewięć lat spędziła w Czechach, a w poprzednim sezonie reprezentowała barwy SKST Plus Hodonín. Zdobyła z nim mistrzostwo Czech oraz dotarła do finału Pucharu Europy.
Nowy sezon Ekstraklasy tenisistek stołowych rozpocznie się we wrześniu.
PJ / opr. PaW
Fot. AZS UMCS Lublin / Facebook





![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 8 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)


