MKS Start S.A. Lublin podpisał z Klubem Sportowym Torpeda Lublin umowę o współpracy regulowaną przepisami Polskiego Związku Koszykówki. Porozumienie zostało zawarte na dwa najbliższe lata, z opcją przedłużenia o kolejne sezony.
Współpraca obejmuje, m.in. szkolenie, wymianę doświadczeń, wspólne inicjatywy sportowe, treningi, udział w turniejach oraz możliwość kontynuowania koszykarskiego rozwoju zawodników KS Torpeda w barwach MKS Start Lublin. Strony dążą do stworzenia spójnego systemu szkoleniowego, umożliwiającego młodym graczom płynne przechodzenie pomiędzy strukturami klubowymi.
Skąd wziął się pomysł współpracy? tłumaczy prezes Startu Arkadiusz Pelczar:
Prezes Torpedy Mariusz Kaźmierczak podkreśla, że pomysł pojawił się dwa miesiące temu i nie było, żadnych wątpliwości co do jego wdrożenia:
KS Torpeda funkcjonuje od 2018 roku. Obecnie w szeregach klubu jest łącznie około 50 zawodników w trzech grupach wiekowych.
AR
Fot. PGE Start Lublin FB
Pliki dźwiękowe
Mariusz Kaźmierczak
Arkadiusz Pelczar


![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




