24-letni Ukrainiec został wydalony z Polski. Powodem były jego liczne konflikty z prawem.
24-latek po raz pierwszy zarzuty karne usłyszał w 2023 roku. Wówczas został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Rok później ponownie wpadł z narkotykami. Jednocześnie mężczyzna popełniał kolejne wykroczenia w ruchu drogowym, a jego sprawy trafiły do sądu. Został nałożony został na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ten środek karny również został naruszony przez 24-latka. Mężczyzna kilka tygodni temu po raz kolejny został zatrzymany i usłyszał w tej sprawie zarzuty. Dodatkowo obywatel Ukrainy był trzykrotnie poszukiwany i odbywał karę ponad roku więzienia za dokonane przestępstwa.
CZYTAJ: Nietrzeźwa 34-latka wjechała autem do rowu. W środku były dzieci [ZDJĘCIA]
W związku z tym, policjanci zdecydowali o wystąpieniu do placówki Straży Granicznej w Lublinie z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu do kraju. 24-latek opuścił Polskę wczoraj (26.08). Mężczyzna otrzymał również zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych krajów Schengen na okres 5 lat.
MaK / opr. AKos
Fot. KMP Lublin






![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)

!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)

