Nawet 22 miliony złotych mogą trafić do Kraśnika na rozwój kardiologii. Sejm uchwalił ustawę o Krajowej Sieci Kardiologicznej, co umożliwi dofinansowanie szpitali z takimi oddziałami.
CZYTAJ: Lipiec wcale nie był wyjątkowo zimny. Jaka pogoda czeka nas w sierpniu?
Jak poinformowano, „wśród placówek, które zaliczono do I poziomu sieci kardiologicznej znalazł się kraśnicki SPZOZ, może on pozyskać na inwestycje w sprzęt medyczny 2 miliony złotych. Posiadający zarówno ambulatorium kardiologiczne, jak również kardiologię zabiegową ośrodek 4Cardia został zakwalifikowany do II poziomu sieci – dzięki temu może liczyć nawet na 20 milionów złotych wsparcia. Środki pochodzą z KPO, a dysponentem jest Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie jednostki medyczne województwa lubelskiego na kardiologię mogą pozyskać prawie 340 milionów złotych”.
JZon / opr. PaW
Fot. pixabay.com



![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)






