Trwają zapisy na kolarski wyścig o Malinowy Puchar Burmistrza Urzędowa. To zawody zarówno dla zawodników licencjonowanych – od żaka do mastersów, jak i dla amatorów kolarstwa.
Wyścig zostanie rozegrany w poszczególnych kategoriach na rundzie o długości 20 kilometrów. Zawodnicy, którzy nie będą mieścić się w 10-procentowym limicie czasu, będą ściągani z trasy.
Zawody zostaną zorganizowane ku pamięci mastersa Marka Procajło, a także kolarza i szkoleniowca Czesława Karwowskiego.
CZYTAJ: To był bardzo trudny pożar. Płomienie sięgały kilkunastu metrów [ZDJĘCIA]
Czesław Karwowski rozpoczął przygodę z kolarstwem w 1958 roku, mając 18 lat. W 1959 roku zaczął pierwsze starty w wyścigach regionalnych, reprezentując sekcję kolarską Koła Sportowego „Start” Kraśnik, a po jej rozwiązaniu LZSów: Biała Podlaska, rep. Lubelszczyzny i Kraśnik. Do 1967 roku brał udział w kluczowych wyścigach kolarskich w regionie i Polsce. Przez dwa sezony, 1963 i 1964 był zaliczany do czołowych zawodników Ludowych Zespołów Sportowych na Lubelszczyźnie. Jego ważniejsze sukcesy to: rok 1959 – IV miejsce w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego; rok 1960 – II miejsce w Kryterium o Puchar „Broni” Radom oraz III miejsce w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego w jeździe na czas; rok 1961 – I miejsca w etapowym wyścigu „Po Ziemi Podlaskiej” oraz w Kryterium o Puchar Federacji Sportu w Kielcach; rok 1962 – I miejsce w Mistrzostwach Białej Podlaskiej oraz III miejsce w Mistrzostwach Lublina.
Mark Procajło – dla przyjaciół Proca – od młodych lat miał zamiłowanie do rowerów. Zaczynał w Klubie Turystyki Rowerowej Wielocyped. W karierze zawodowej przeszkodą była poważna wada wzroku, która jednak nie wykluczyła go ze startów w kolarstwie amatorskim i masters. Współtworzył Klub Mayday Team, wielokrotnie zajmował miejsca medalowe, również na Mistrzostwach Polski w swojej specjalności, czyli jeździe na czas.
Oddany kolegom, wesoły kolarz, tancerz, patriota lubelskiego świata kolarskiego
Zgłoszenia do wyścigu przyjmowane są do 7 sierpnia włącznie przez stronę akces-sport.pl. Pierwszy start 10 sierpnia o 10:00 w Popkowicach w gminie Urzędów.
Po zawodach, o godzinie 18:00, zaplanowano koncert Dr Gree & Ryszard Wolbach w Urzędowie.

EwKa / opr. LisA
Fot. pexels.com / zdjęcie ilustracyjne, Lubelski Okręgowy Związek Kolarski






![Stworzyły hymn Euro. Święto słynnego zespołu [ZDJĘCIA] 5 EAttachments910684149004a02b5aad025cf975e32c52f732b xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/11/EAttachments910684149004a02b5aad025cf975e32c52f732b_xl-350x250.jpg)






