W audycji „Na własne uszy” proponujemy wysłuchanie reportażu Mariusza Kamińskiego pt. „Bomba”. W czasie II wojny, prawdopodobnie jesienią 1943 roku, w lesie w okolicach Janowa Lubelskiego, upadł niemiecki pocisk V2 lub V1 Prawdopodobnie, bo pojawiały się opinie, że miejsce to, czyli lej z wodą, to ślad po upadku meteorytu. Jednak wydarzenie to zapadło w pamięć, nielicznym już najstarszym mieszkańcom okolicznych wsi. Latem 2016 roku, grupa naukowców, pod kierunkiem Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim, postanowiła przebadać ten teren.
Zaprasza Mariusz Kamiński.
Fot. Mariusz Kamiński FB
Pliki dźwiękowe
Bomba







![Specjalistyczne szkolenie lubelskich terytorialsów [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96022874604502d753abac59cd28ab775870783](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96022874604502d753abac59cd28ab775870783-350x250.jpg)






