Więzienie dla 7 obywateli Gruzji. Chodzi o nielegalny przerzut migrantów tzw. „szlakiem białoruskim” do Europy Zachodniej. Wyrok zapadł w Białymstoku dzięki materiałom zebranym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej.
– Materiał dowodowy został zebrany przez strażników granicznych ze Sławatycz – mówi rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, major Dariusz Sienicki. – Postępowanie objęło łącznie 7 osób, które uczestniczyły w przestępczym procederze w okresie od grudnia 2022 r. do kwietnia 2023 r. Migranci byli dowożeni w rejon granicy polsko-białoruskiej, którą następnie przekraczali pieszo nielegalnie poza terenem przejść granicznych. Później byli odbierani po stronie polskiej i transportowani samochodami do granicy z Niemcami, gdzie również dochodziło do nielegalnego jej przekroczenia.
Pozyskany materiał dowodowy jednoznacznie wykazał winę podejrzanych, co skutkowało sporządzeniem wobec nich aktu oskarżenia i finalnie doprowadziło do prawomocnego skazania przed sądem.
CZYTAJ: Pierwsze ognisko ASF w Lubelskiem
RyK / opr. ToMa
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Pliki dźwiękowe
Dariusz Sienicki




![Budynki bez ciepła. Plaga awarii w Lublinie [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9315038f97f70a73540f1206e432edb211f5c3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments9315038f97f70a73540f1206e432edb211f5c3a_xl-350x250.jpg)





