Więzienie dla 7 obywateli Gruzji. Chodzi o nielegalny przerzut migrantów tzw. „szlakiem białoruskim” do Europy Zachodniej. Wyrok zapadł w Białymstoku dzięki materiałom zebranym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej.
– Materiał dowodowy został zebrany przez strażników granicznych ze Sławatycz – mówi rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, major Dariusz Sienicki. – Postępowanie objęło łącznie 7 osób, które uczestniczyły w przestępczym procederze w okresie od grudnia 2022 r. do kwietnia 2023 r. Migranci byli dowożeni w rejon granicy polsko-białoruskiej, którą następnie przekraczali pieszo nielegalnie poza terenem przejść granicznych. Później byli odbierani po stronie polskiej i transportowani samochodami do granicy z Niemcami, gdzie również dochodziło do nielegalnego jej przekroczenia.
Pozyskany materiał dowodowy jednoznacznie wykazał winę podejrzanych, co skutkowało sporządzeniem wobec nich aktu oskarżenia i finalnie doprowadziło do prawomocnego skazania przed sądem.
CZYTAJ: Pierwsze ognisko ASF w Lubelskiem
RyK / opr. ToMa
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Pliki dźwiękowe
Dariusz Sienicki

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)





![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)


