– Dzisiaj kontrakty, które były podpisywane wcześniej, okazały się za duże. Mogę ocenić, że plan A był, a nie było planu B, czyli co będzie, gdy nie znajdą się fundusze na pokrycie tych kontraktów. Dzisiaj efekt jest taki, że musimy szukać rozwiązań, które powodują obniżenie kosztów w oparciu o duży rozsądek i realne, a nie wirtualne środki finansowe – mówił w rozmowie z Józefem Kuflem Maciej Grzywa, prezes Górnika Łęczna.
W specjalnym wywiadzie dla Radia Lublin opowiedział o strategii budowania drużyny na kolejny sezon i obecnej finansowej sytuacji klubu.
![Prezes Górnika Łęczna: Wcześniejsze kontrakty okazały się za duże [WIDEO] 2 P1033053.JPG](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/07/p1033053-2025-07-12-184433-scaled.jpg?size=md)
– Na początku roku 2025 wydaliśmy jako klub komunikat pokazujący nie najlepszy stan finansowy. I to nie jest tak, że minęło od tego czasu pięć czy sześć miesięcy i pieniądze się wzięły z bankomatu, albo nagle cud się zdarzył i wszystko pięknie się ułożyło – mówi prezes Górnika. – Ciąg dalszy to mocne rozmowy z właścicielem i szereg spotkań, na których wypracowaliśmy pewien model finansowy działania klubu na dwa lata. Nie mówię dwa sezony, tylko dwa lata kalendarzowe. Na lata 2025-2026 został opracowany plan finansowy, który zakłada sukcesywne odrabianie odrabianie strat finansowych, których doświadczaliśmy w poprzednich latach. Chodzi o rozsądek, żeby kontrakty były w miarę naszych możliwości realnych a nie wirtualnych. Nie chcemy powtórki z poprzednich lat, że będą duże kontrakty, na których nie ma pokrycia, a później będziemy się tłumaczyć, dlaczego zawodnikom nie płacimy za dwa czy trzy miesiące. Przede wszystkim musimy opierać się na radykalnym planie finansowym. Do tego musimy dostosować kształt drużyny. Wszystko będzie skrojone na miarę naszych możliwości. Nie chorych ambicji prezesa, zarządu, ambicji kibiców, tylko realnych możliwości, żeby Górnik był zespołem z planem na lata, a nie od soboty do soboty.
Cała rozmowa w materiale wideo:
Górnik nie zdołał jeszcze w całości rozliczyć poprzedniego sezonu. Klub częściowo zalega piłkarzom z płatnościami za maj i czerwiec.
Nowy sezon I ligi ruszy 19 lipca. W tym terminie Górnik podejmie Polonię Bytom.
JK
![Prezes Górnika Łęczna: Wcześniejsze kontrakty okazały się za duże [WIDEO] 1 p1033069 2025 07 12 184442](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/07/p1033069-2025-07-12-184442-750x375.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 10 EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a_xl-350x250.jpg)

