Nawet blisko 700 tysięcy turystów może odwiedzić Lublin w tegoroczne wakacje – przewidują lubelscy urzędnicy.
– Popularność naszego miasta rośnie – mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin. – Widzimy wzrosty 20-25-procentowe. Sierpień po raz kolejny będzie prawdopodobnie rekordowym miesiącem. Turystyka to bardzo ważna gałąź gospodarki lokalnej. To 4-5 procent PKB, nowe miejsca pracy, bardzo duże przychody, tak jeśli chodzi o branżę turystyczną, jak i tę okołoturystyczną. Szacujemy, że w tamtym roku ich wpływy sięgały około miliarda złotych. To są ogromne pieniądze, które zostają u naszych przedsiębiorców, a część z nich pośrednio trafia też do budżetu miasta.
POSŁUCHAJ PODCASTU: Podróże małe i duże
Przez cały ubiegły rok Lublin odwiedziło ponad 1,9 mln osób, z czego około 550 tysięcy w wakacje.
MaTo / opr. WM
Fot. Krzysztof Radzki / archiwum RL
Pliki dźwiękowe
Marcin Kęćko

![Młodzi opowiadają o czasach PRL. Finał ogólnopolskiej olimpiady w Lublinie [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f_xl-350x250.jpg)




![Zabytkowa Tora z XVIII w. powróciła do Biłgoraja [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9569006ae97f03ef5b050f76171a600988026ed xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569006ae97f03ef5b050f76171a600988026ed_xl-350x250.jpg)



