Muzyka na żywo, spontaniczne potańcówki i klimat w stylu retro – w Łęcznej trwa XXVI Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. W imprezie bierze udział 12 zespołów z całej Polski, a muzyka porywa do tańca zarówno młodszych, jak i starszych.
– Fajnie, że przyjechali nas odwiedzić – mówią uczestnicy imprezy. – Przypominają się młode lata. Oczywiście ruszyłam w tany. Muzyka łagodzi obyczaje. Można troszkę potańczyć i te pięć kilo schudnąć.
– Te melodie zostały stworzone przez ludzi, kompozytorów, którzy włożyli ogromny wysiłek, by ułożyć linię melodyczną – mówi Marian Łubkowski z kapeli Retro Boys z Chełma. – Tworzy się taka aura dla słuchacza, która powoduje ciary.
Dziś o godzinie zaplanowanie 15.00 ogłoszenie wyników konkursu kapel podwórkowych. W trakcie uroczystej gali wręczony zostanie również Puchar Prezesa Radia Lublin jako nagroda publiczności. Później w Parku Miejskim w Łęcznej odbędzie się koncert laureatów.
MaTo / opr. WM
Fot. Kinga Hendzel
![Muzyka, która porywa do tańca. Święto kapel ulicznych i podwórkowych w Łęcznej [ZDJĘCIA] 2 img 2059 2025 07 06 143140](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/07/img_2059-2025-07-06-143140-1024x593.jpg)