Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu w Londynie. W półfinale rozstawiona z numerem ósmym Polka wygrała z mistrzynią olimpijską z Tokio z 2021 roku, Szwajcarką Belindą Bencic 6:2, 6:0.
Rywalką najlepszej polskiej tenisistki w finale będzie Amanda Anisimova. Rozstawiona z numerem 13 Amerykanka pokonała w półfinale liderkę światowego rankingu – Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:4, 4:6, 6:4. Decydujące spotkanie zaplanowano na sobotę.
Informacyjna Agencja Radiowa / RL / opr. ToMa
Fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN


![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)

!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 5 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)

![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)



