Pozostawiony bez opieki bagaż może być potraktowany jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z koniecznością wszczęcia procedur bezpieczeństwa, a w konsekwencji z możliwymi utrudnieniami dla pasażerów oraz interwencją odpowiednich służb.
CZYTAJ: Auto gotowe na wszystko. Wakacyjna podróż samochodowa okiem eksperta
Taka sytuacja miała ostatnio miejsce na stacji Lublin Główny, gdzie w holu dworca podróżna pozostawiła walizkę bez opieki. Pracownik ochrony zaalarmował Straż Ochrony Kolei i policję. W trakcie sprawdzania bagażu pojawiła się jego właścicielka – nie doszło więc do ewakuacji dworca, pasażerów czy wstrzymania ruchu pociągów. Kobieta została jednak ukarana mandatem karnym.
POSŁUCHAJ PODCASTU:
Podróże małe i duże
Straż Ochrony Kolei przypomina, że bagaż pozostawiony bez opieki zawsze traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Uruchamiane są procedury bezpieczeństwa, które mogą spowodować poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Podróżni powinni pilnować swoich bagaży i nie pozostawiać ich bez opieki.
TSpi / opr. PaW
Fot. pixabay.com








![Szacunek dla tradycji. Kazimierz Dolny znów stał się stolicą kultury ludowej [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9599821d2d98b59a3071e2e1e845ba106e60218 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9599821d2d98b59a3071e2e1e845ba106e60218_xl-350x250.jpg)

