W gminie Horodło pojawiły się wilki. Zwierzęta zauważyli mieszkańcy miejscowości Strzyżów.
– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszę nie wypuszczać samotnie dzieci w kierunku lasu przy ulicy Zalesie – czytamy na stronie internetowej gminy Horodło.
CZYTAJ: Deszczowo, ale spokojnie. Dziś pogoda nie rozpieszcza
Leśnicy proszą też mieszkańców gminy o zachowanie kilku zasad w przypadku kontaktu z wilkami.
Należy zachować spokój, nie próbować uciekać i powoli się wycofać, zachowując kontakt wzrokowy. Trzeba też unikać nagłych ruchów. Należy wycofać się spokojnie, można przyspieszyć dopiero gdy ma się pewność, że zwierzę jest daleko.
Wilki w Polsce znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony.
MaTo / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com



![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)





