Żużlowa reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami Orlen Oil Motoru Lublin w składzie zdobyła Drużynowe mistrzostwo Europy.
W turnieju finałowym rozegranym w Gdańsku Polacy zgromadzili 50 pkt i wyprzedzili Danię 43 pkt i Szwecję 30 pkt.
Bartosz Zmarzlik zakończył zawody z kompletem 12 pkt w czterech startach, zaś Wiktor Przyjemski 7 – w trzech wyścigach.
Ponadto w polskiej drużynie wystąpili: Patryk Dudek, Przemysław Pawlicki i Piotr Pawlicki.
To czwarte zwycięstwo Polski w czteroletniej historii tych zawodów.
AR
Fot. PAP/Adam Warżawa

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)



