Adela Piskorska zdobyła srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w słowackim Samorinie młodzieżowych mistrzostw Europy w pływaniu. W finale zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin uzyskała czas 2 min.11,50 sek. Wygrała Brytyjka Honey Osrin, która była szybsza o 22 setnych sekundy.
To czwarty medal Piskorskiej w tych mistrzostwach. Wcześniej wywalczyła złoto na 100 m grzbietem i w sztafecie mieszanej 4x100m stylem zmiennym oraz srebro na 50 m grzbietem.
AR
Fot. Piotr Michalski / archiwum RL



![Śmiertelny wypadek w Lublinie. Kierowca trafił do aresztu [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9577355c926651acb26e90c4e6f80b16a0ebdab xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577355c926651acb26e90c4e6f80b16a0ebdab_xl-350x250.jpg)
![Pytony, szybowiec i szachy ogrodowe. Festyn pełen pasji w centrum Lublina [ZDJĘCIA, WIDEO] 5 EAttachments95772634a95341399649815dc592f54e93e83be xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95772634a95341399649815dc592f54e93e83be_xl-1-350x250.jpg)



![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)

