W piątą rocznicę śmierci dr Bogumiły Sawy na kamienicy przy ul. Grodzkiej odsłonięto tablicę poświęconą tej zasłużonej dla Zamościa postaci. Dr Sawa swój majątek przeznaczyła między innymi na rzecz odbudowy studni na Rynku Wielkim. Pod petycją o uhonorowanie jej tablicą podpisało się ponad 1500 osób.
Z tej okazji w Muzeum Fotografii przy Staszica 15 odbył się również wernisaż wystawy „Miejskie spacery Bogumiły Sawy”.
Zamość, 27.05.2025, fot. Piotr Piela




























![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)



