– To najdłuższa kampania prezydencka jaką pamiętam – ocenił gość porannej rozmowy Radia Lublin, poseł Michał Krawczyk z Platformy Obywatelskiej.
CZYTAJ: Prezydent Andrzej Duda w Tomaszowie Lubelskim
– Po pierwsze to była najdłuższa kampania w historii Rzeczpospolitej. Nie przypominam sobie takiej kampanii, która by trwała 5 miesięcy, więc niezwykle wyczerpująca dla sztabów, dla wszystkich ludzi, którzy pracowali w kampanii. Na pewno jest też wyczerpująca dla kandydatów, ale ta ostatnia prosta jest niezwykle ważna. Ja wierzę, że Polacy, polskie społeczeństwo, mieszkańcy Lubelszczyzny w swojej mądrości od 1989 roku, ponad 30 lat doświadczeń z demokracją wiedzą, kto nadaje się na prezydenta Polski, a kto się nie nadaje.
Cała rozmowa w materiale wideo:
Druga tura wyborów odbędzie się 1 czerwca.
RyK / opr. AKos
Fot. Paweł Pikul







![Georadar na Górze Trzech Krzyży i Zamku Esterki. Co odkryli archeolodzy? [WIDEO] 8 EAttachments9596174162d7da2a5eb1fe14a286836bce929c4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596174162d7da2a5eb1fe14a286836bce929c4_xl-350x250.jpg)

![Spotkanie po latach. 30-lecie historycznego sukcesu Montexu [ZDJĘCIA] 10 lw1 2878 2025 05 30 101957](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/05/lw1_2878-2025-05-30-101957-75x75.jpg)
