Klub piłki ręcznej Azoty Puławy poinformował, że w przyszłym sezonie – mimo utrzymania – nie przystąpi do rozgrywek Orlen Superligi.
– Udowodniliśmy, że potrafimy rywalizować z najlepszymi i że zasługujemy na miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przegraliśmy jednak finansowo, zabrakło środków, by spełnić wymagania licencyjne i móc dalej reprezentować Puławy, region i Polskę na najwyższym szczeblu rozgrywek – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.
Problemy puławskiego klubu rozpoczęły się przed rokiem po wycofaniu się Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” ze wsparcia finansowego. Od tamtej pory władze klubu nie znalazły sponsora, który mógłby pomóc spełnić wymagania licencyjne.
Azoty Puławy ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrają w najbliższy poniedziałek (26.05). Wówczas we własnej hali podejmą Piotrcovianina.
PJ
Fot. Piotr Michalski / archiwum RL



![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




