Nieudane zakończenie Budowlanych. Lublinianie nie sprostali Juvenii

budowl 1 2025 05 17 223734

Nieudanie sezon ekstraligi zakończyli rugbiści Edach Budowlanych Lublin. Drużyna trenera Andrzeja Kozaka w 17. serii spotkań przegrała u siebie z Juvenią Kraków 25:39.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mecz rozpoczął się obiecująco dla lubelskiej drużyny, która po przyłożeniu Michała Pasiecznego i podwyższeniu Austina Davidsa objęła prowadzenie 7:0. Kolejnych dwanaście punktów padło jednak łupem przyjezdnych. Potem gospodarze odpowiedzieli skutecznym kopem z rzutu karnego i kolejne 3 punkty na koncie drużyny zapisał Davids. Ostatecznie wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:19, bo jeszcze jedno przyłożenie w ekipie Budowlanych uzyskał Mateusz Rudź.

W drugiej połowie goście powiększali przewagę i ani na chwilę nie pozwolili lubelskiej drużynie na zmniejszenie strat. W zespole trenera Kozaka po 5 punktów zdobyli jeszcze Davids i Panashe Dube.

Sezon zasadniczy ekstraligi zakończy się za dwa tygodnie, ale lubelska drużyna będzie wówczas pauzować. Edach Budowlani w tabeli będą sklasyfikowani na siódmym miejscu.

JK

Fot. Iwona Burdzanowska

Exit mobile version