Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Czech, trzecią rundą indywidualnych mistrzostw świata. Obrońca tytułu na torze Pradze był najlepszy w rundzie zasadniczej i zwyciężył także w finale, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Szweda Fredrika Lindgrena oraz Duńczyka Leona Madsena. Czwarte miejsce zajął kolejny zawodnik Motoru Australijczyk Jack Holder.
Nie powiodło się tylko czwartemu z żużlowców mistrza Polski Dominikowi Kuberze, który w rundzie zasadniczej zdobył tylko 3 pkt i ostatecznie zajął 15. miejsce.
Zmarzlik odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma w dorobku 53 pkt i o 8 pkt wyprzedza dotychczasowego lidera Australijczyka Brady’ego Kurtza. Holder zgromadził 42 pkt i jest trzeci. Lindgren z 40 pkt zajmuje 5. miejsce, a na 7. pozycji z dorobkiem 27 punktów plasuje się Kubera.
Dwie kolejne rundy Grand Prix odbędą się 13 i 14 czerwca w Manchesterze.
AR
Fot. GC / archiwum





![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 6 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)

