Flaga ukraińska znów zawisła na bialskim ratuszu. Tak poinformowała rzecznik Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej Gabriela Kuc-Stefaniuk.
Przypomnijmy, że ukraińska flaga została zerwana 30 kwietnia przez jednego ze zwolenników Grzegorza Brauna, po spotkaniu z tym kandydatem na prezydenta.
Nagranie ze zdarzenia opublikowała w mediach społecznościowych posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło. „Polityka nienawiści zbiera żniwo. To nie jest patriotyzm. To hańba.” – napisała w mediach społecznościowych polityczka KO.
CZYTAJ: „Haniebny happening”. Prezydent Białej Podlaskiej o wiecu Grzegorza Brauna
Przed incydentem, Braun w swoim przemówieniu krytycznie odnosił się do przebywających w Polsce ukraińskich uchodźców, a także prowadzonej wobec nich polityki polskiego rządu.
CZYTAJ: Biała Podlaska: incydent na wiecu Grzegorza Brauna
MaT / opr. LisA
Fot. pixabay.com


![Nie żyje 44-letni obywatel Rosji. Trwa obława za sprawcą [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] 3 EAttachments957968300da4d894910bad0eecb72a5d5d311d4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments957968300da4d894910bad0eecb72a5d5d311d4_xl-350x250.jpg)




![Strzelanina w Białej Podlaskiej. Policja ustaliła tożsamość ofiary [AKTUALIZACJA] 8 EAttachments9578726d7bfeaa51e4fbec072604e74ed844a51 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9578726d7bfeaa51e4fbec072604e74ed844a51_xl-350x250.jpg)


