Cenne zwycięstwo broniącej się przed spadkiem z 2. ligi Wisły Puławy. W 26. kolejce rozgrywek biało-niebiescy wygrali na wyjeździe ze Świtem Szczecin 4:2. Gospodarze prowadzili od 17. minuty po golu Krzysztofa Ropskiego, ale po kwadransie wyrównał Kamil Kumoch i do przerwy był remis 1:1. Druga połowa była koncertem w wykonaniu przyjezdnych, którzy między 62. a 72. minutą zdobyli trzy bramki: najpierw na listę strzelców wpisał się Manuel Ponce Garcia, a potem bramkarza miejscowych dwukrotnie pokonał Kacper Szymanek. Rozmiary klęski Świtu w końcówce zmniejszył jeszcze Ropski.
Z 27 punktami Wisła awansowała na 14. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu drużyna trenera Macieja Tokarczyka w czwartek 17 kwietnia o 16:00 podejmie Skrę Częstochowa.
JK

![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 2 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)








