Radny Rady Miasta Lublin zapowiada interwencję u Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi o kwestię powołania Rady Mężczyzn.
O powstanie takiego organu doradczego zabiegał radny PiS Tomasz Gontarz. Była to odpowiedź na utworzenie Rady Kobiet na wniosek radnej prezydenckiego klubu Anny Glijer. Skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka.
CZYTAJ: Rada Kobiet i Rada Mężczyzn w Lublinie – inicjatywy miejskich radnych [ZDJĘCIA]
W odpowiedzi zastępca prezydenta Anna Augustyniak przyznała, że ratusz nie planuje utworzenia Rady Mężczyzn. Radny Gontarz uważa to za dyskryminację ze względu na płeć, ignorującą problemy mężczyzn, na które wskazuje w interpelacji. Wymienia w niej czterokrotnie wyższy wskaźnik samobójstw, alienację rodzicielską czy brak wsparcia edukacyjnego i zdrowotnego. Radny PiS zapowiedział wystąpienie do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Rada Kobiet zaproponowana przez Annę Glijer ma powstać na podstawie istniejącego Forum Kobiet.
IK-W / opr. PrzeG
Fot. Iwona Burdzanowska