Pojemniki z chemikaliami porzucone w jednym z lasów na terenie nadleśnictwa Janów Lubelski. Znalezisko zostało zabezpieczone, trwa sprawdzanie zawartości pojemników.
CZYTAJ: Miał w mieszkaniu narkotyki. Teraz za to odpowie
O szczegółach mówi zastępca nadleśniczego do spraw zagospodarowania lasu, Grzegorz Mazur.
– Tych pojemników z jakąś substancją było około 50. Te pojemniki zostały podpalone przez sprawców, którzy zapewne pod osłoną nocy, wywieźli te pojemniki na teren leśny. Leśniczy, który udał się na miejsce i znalazł to składowisko, zabezpieczył teren. Została wezwana policja, straż pożarna. Również został powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – dodaje Mazur.
Strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego pobrali próbki do badań. Trwa identyfikacja substancji.
MaTo / opr. AKos
Fot. Nadleśnictwo Janów Lubelski, Lasy Państwowe FB
Pliki dźwiękowe
Grzegorz Mazur

![Młodzi opowiadają o czasach PRL. Finał ogólnopolskiej olimpiady w Lublinie [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f_xl-350x250.jpg)





![Zabytkowa Tora z XVIII w. powróciła do Biłgoraja [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9569006ae97f03ef5b050f76171a600988026ed xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569006ae97f03ef5b050f76171a600988026ed_xl-350x250.jpg)


