„Ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa”. Nowy komisariat w Kraśniku

68 263801 g 2025 04 07 191613

Kraśnicka policja ma nowy komisariat. Nowy obiekt składa się z dwukondygnacyjnego budynku biurowego oraz garażu z magazynem i ułatwi pracę policjantów.

Jak podaje lubelska policja, „jest to nowoczesny dwukondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej ponad 816 m2. Znajdują się w nim pomieszczenia administracyjne z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia socjalne, magazynowe, techniczne, siłownia a także pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych. Powstał także ciąg garażowo-magazynowy z powierzchnią zabudowy około 133 m2. Łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem wyniosła blisko 12 mln złotych”.

– Ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. To także nowoczesna infrastruktura dla naszych funkcjonariuszy, w których bardzo mocno inwestujemy – mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. – Służby mundurowe w zeszłym roku dostały 20% podwyżki. W tym roku kolejne 5%. Nabór cały czas do policji trwa. Liczba kandydatów systematycznie rośnie, a to właśnie dlatego, że systematycznie są doinwestowywani – dodaje. 

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Kraśniku mieści się przy ul. Garażowej 12 i zastępuje dotychczasową lokalizację przy ul. Kwiatkowskiego 8.

LilKa / opr. PaW

Fot. lubelska.policja.gov.pl

Exit mobile version