Dwie skóry bobra próbował przemycić przez granicę w Terespolu obywatel Białorusi. Mężczyzna został zatrzymany przez służby celno-skarbowe. Zgodnie z prawem na przewożenie tego typu towarów do Polski potrzebne jest odpowiednie zezwolenie.
– Skóry były w bagażu podręcznym podróżnego – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś: – Mężczyzna zeznał, że posiada licencję myśliwską i sam upolował bobry, natomiast skóry przewoził na własny użytek. Miały one posłużyć jako dywaniki w samochodzie. Tłumaczył, że nie wiedział, iż na przywóz skór bobra – jako zwierzęcia podlegającego w Polsce ochronie – potrzebuje odpowiedniego zezwolenia, które wydaje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Funkcjonariusze zatrzymali nielegalnie wwożone trofea, zaś przeciwko – mężczyźnie – obywatelowi Białorusi wszczęli sprawę karną skarbową.
W większości krajów europejskich bóbr podlega ochronie.
CZYTAJ: Kolejni podejrzani zatrzymani. Chodzi o przemyt narkotyków [ZDJĘCIA, WIDEO]
Celnicy przypominają, ze podróżny obowiązany jest zgłosić przewożone towary funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej przed przystąpieniem przez nich do kontroli. Ukrycie towarów i próba przemytu to złamanie prawa i wiąże się z konsekwencjami.
RyK / opr. ToMa
Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Pliki dźwiękowe
D 28_03-14-dobra dobra skóra z bobra









![Biuro przyjazne dla pracownika. Projekt lubelskiej studentki [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9647147f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/07/EAttachments9647147f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800_xl-350x250.jpg)


