Zawodnik grupy Monogo Lubelskie Perła Polski Mateusz Rudyk zajął 5 miejsce w keirinie w swoim ostatnim starcie w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w belgijskim Zolder. Zwyciężył Holender Harrie Lavreysen przed Niemcem Maximilianem Dornbachem i Francuzem Tomem Derachem.
W sobotę Rudyk wywalczył czwartą lokatę w sprincie. Wcześniej uplasował się na 6. pozycji w sprincie drużynowym. Przed rokiem zawodnik lubelskiej grupy w mistrzostwach kontynentu zdobył dwa srebrne i jeden brązowy medal.
AR







![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 8 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


