W Lublinie trwają warsztaty historyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ferie z IPN”. Uczestnicy zajęć łącząc naukę i zabawę poznają historię Polski XX w.
– Cieszy nas tak liczne zainteresowanie historią wśród młodzieży – mówi dyrektor lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Robert Derewenda. – IPN stał się miejscem szczególnym w ferie. Ferie, które oczywiście chcemy poświęcić nie tylko na naukę, ale również na zabawę. Poznajemy losy naszych bohaterów. Młodzież bardzo chętnie wchodzi w tę historię i poznaje najnowsze dzieje Polaków.
– To już nasz drugi dzień warsztatów – mówi wychowawca Ośrodka nr 2 „Bliźniak” z Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo” Adrianna Niemiec. – Dostaliśmy taką propozycję z IPN i stwierdziliśmy, że to może być ciekawe. A to nie jest coś, co akurat robi się na co dzień z dziećmi. Liczymy, że dobre doświadczenia się powtórzą.
Bezpłatne warsztaty potrwają do 2 marca w Instytucie Pamięci Narodowej przy ul. Wodopojnej 2 w Lublinie. Zajęcia będą również prowadzone w formie mobilnej na Przystanku Historia IPN w Zamościu 28 lutego.
BoS / opr. LisA
Fot. Piotr Michalski
Pliki dźwiękowe
Robert Derewenda
Adrianna Niemiec










![Plakaty, które prowokują do myślenia. Wystawa prac Wojciecha Korkucia [ZDJĘCIA] 9 EAttachments90633437ff3d6ece13c9d0c8022ad776216368b xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/11/EAttachments90633437ff3d6ece13c9d0c8022ad776216368b_xl-350x250.jpg)


