25 lutego 1942 r. Komendant Główny AK powołał Wojskową Służbę Kobiet.
Tradycje udziału Polek w działalności niepodległościowej sięgają jeszcze XIX w. W okresie zaborów kobiety polskie nie tylko walczyły w powstaniach narodowych, lecz także włączały się w realizację programu pozytywistycznego, tworząc różnego rodzaju organizacje oświatowo-wychowawcze.
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
25.02.2025 Ekspresem przez historię








![Georadar na Górze Trzech Krzyży i Zamku Esterki. Co odkryli archeolodzy? [WIDEO] 9 EAttachments9596174162d7da2a5eb1fe14a286836bce929c4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596174162d7da2a5eb1fe14a286836bce929c4_xl-350x250.jpg)

