Dzieje polskiej kultury lat 50. i 60. to w dużej mierze również historia studenckich teatrów i kabaretów. Bohater dzisiejszego odcinka był twórcą i artystą wielu z nich. Współzakładał teatr Bim-bom czy Silną Grupę pod Wezwaniem. Mówiono o nim „ostatni cesarz ballady”. Był przy tym jednocześnie podręcznikowym przedstawicielem artystycznej bohemy.
Ten odcinek „Z opolskiej estrady” poświęcony jest Tadeuszowi Chyle.
Fot. mat.prasowe
Pliki dźwiękowe
Z opolskiej estrady... Tadeusz Chyła








![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 9 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)

