Dziś (18.12) w Zamościu, po godzinie 9.00 zadebiutuje pierwsza w mieście bezpłatna linia komunikacji miejskiej, nazwana linią B. Codziennie realizowany będzie jeden kurs z cmentarza komunalnego na przystanek Starówka oraz kurs powrotny tą samą trasą.
– Trasa jest długa, tak, by zebrać jak największą liczbę podróżnych. Przez najbliższe miesiące będziemy sprawdzać jak ta linia funkcjonuje – mówi rzecznik zamojskiego Urzędu Miasta, Jacek Bełz. – Ona nie pokrywa się w żaden sposób z liniami funkcjonującymi. Nie chcemy odbierać klientów MZK, to ma być coś dodatkowego. Taki bonus, który sprawi, że jeśli ktoś będzie chciał komunikować się po Zamościu, a powiedzmy, nie stać go na bilet to w tym momencie linia będzie takim uzupełnieniem. Jest szansa, że będzie więcej takich kursów. W tej chwili jest to jeden kurs, który zaczyna się po godz. 9 i jedzie ponad godzinę na Stare Miasto. To rzeczywiście już pokazuje, że zasięg tej linii jest duży.

Fot. Miasto Zamość FB
Linia będzie kursować wyłącznie w dni robocze. Pasażerowie będą podróżować autobusem elektrycznym.
JN / opr. LisA
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Jacek Bełz




![Wypadek w Łopienniku Nadrzecznym. Na miejscu śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] 4 EAttachments9578168e7d604b9dd48484391039b875e95ed78 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9578168e7d604b9dd48484391039b875e95ed78_xl-350x250.jpg)





![Najeźdźcy znów próbują zdobyć Zamość. Trwa wielki szturm [ZDJĘCIA] 10 EAttachments95763226d99f37a0b3d16d5bae6a7b63d22b63b xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95763226d99f37a0b3d16d5bae6a7b63d22b63b_xl-1-350x250.jpg)

