„Studenci zagraniczni w Lublinie – potencjał doświadczeń i nowe perspektywy” to hasło konferencji rozpoczynającej się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.
Uczestnicy będą rozmawiać o umiędzynarodawianiu szkolnictwa wyższego. W Lublinie ten wskaźnik jest najwyższy w Polsce i wynosi ponad 15%. W mieście studiuje 57 tysięcy osób, z tego blisko 9 tysięcy to studenci zagraniczni.
Konferencja będzie też okazją do omówienia dobrych praktyk lubelskich uczelni w odniesieniu do kluczowych etapów relacji ze studentami zagranicznymi: kandydata, rekrutacji, kształcenia oraz utrzymywania więzi z absolwentami.
Początek spotkania na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS przy ulicy Głębokiej w Lublinie o godzinie 9.30.
MaK/ opr. DySzcz

![Nie emocje a argumenty. W Lublinie o pograniczu polsko-ukraińskim [ZDJĘCIA] 2 EAttachments95959852376901779344b90f64ca0e14a86d793 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95959852376901779344b90f64ca0e14a86d793_xl-350x250.jpg)








