Na zniszczonych oponach i… bez prawa jazdy – teraz lokalnemu przewoźnikowi, który w Narodowe Święto Niepodległości postanowił wyjechać na drogę ciężarową lawetą grozi 12 tys. złotych kary.
11 listopada, w trakcie świątecznego zakazu ruchu dla pojazdów ciężarowych, przewoźnik podjął decyzję o przewiezieniu ciągnika rolniczego z Siemiatycz do Niska. Został zatrzymany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie podczas rutynowej kontroli na drodze ekspresowej S19.
CZYTAJ: Znęcał się nad rodziną. Trzy miesiące spędzi w areszcie [ZDJĘCIA]
Kontrola techniczna wykazała, że opony pojazdu były w takim stanie, że stanowiły potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Ciągnik siodłowy nie posiadał badań technicznych a tachograf legalizacji. Dodatkowo, kierowca nie miał ważnego prawa jazdy, ponieważ jego uprawnienia wygasły w 2021 roku.
Sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Lublinie.
TSpi/ opr. DySzcz
Fot. witd.lublin.pl





![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 6 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)

