Rozpoczyna się ogólnopolska akcja promująca bezpieczeństwo kierowców powyżej 60 roku życia w ruchu drogowym. Bezpłatne warsztaty odbędą się m.in. w Lublinie.
Zajęcia praktyczne zostaną przeprowadzone w środe (06.11) w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Instruktorzy pokażą, jak osłabiona z wiekiem sprawność psychofizyczna, ma wpływ na percepcję i zdolność prowadzenia pojazdu. Głównym celem akcji jest budowanie świadomości kierowców powyżej 60 roku życia poprzez wskazanie potencjalnych zagrożeń wynikających również z niebezpiecznych zachowań innych kierowców czy pieszych. Chodzi też o kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków oraz podniesienie umiejętności prowadzenia pojazdu.
Bezpłatne warsztaty rozpoczną się o 9.00.
RyK / opr. LisA
Fot. pixabay.com






![Młodzieżowa Rada Miasta Lublin działa już 20 lat [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029_xl-2-350x250.jpg)
![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)


