Spot reklamowy na temat nowego budynku dworca w Lublinie nagrodzony na trwającym 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE. Wyróżnienie otrzymał Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w kategorii filmów do 3 minut.
CZYTAJ: Holland, Tokarczuk i Applebaum z tytułem doktora honoris causa UMCS [ZDJĘCIA]
Dworzec został oficjalny otwarty w styczniu br. budynek dworca składa się z trzech kondygnacji, dwie powstały nad ziemią, a trzecią jest parking podziemny z 174 miejscami. Całkowita wartość projektu to prawie 340 mln zł, z czego blisko 194 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszy Europejskich.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych, który odbywa się co roku w Polsce.
MaTo / opr. AKos
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie




![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 6 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




