Udany początek lubelskich koszykarek. Pewne zwycięstwo w Warszawie

0028 2024 10 06 155337

Od zwycięstwa sezon Orlen Basket Ligi Kobiet rozpoczęły koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin. Akademiczki pokonały na wyjeździe Polonię Warszawa 77:59.

Do przerwy był remis 36:36, ale lublinianki odskoczyły z wynikiem w trzeciej kwarcie, wygranej 17:6, a w czwartej części jeszcze powiększyły przewagę.

Spotkanie tak podsumowuje trener lubelskiego zespołu Krzysztof Szewczyk: – Wiedzieliśmy, że w Warszawie zawsze się gra trudno. W pierwszej połowie dobrze zaczęliśmy. Jednak w drugiej kwarcie Polonia zdominowała nas na deskach. Po ponowieniach rzucały za 3 punkty. Ale w drugiej połowie to poprawiłyśmy.

Punkty dla lublinianek zdobyły: Stella Johnson 20, Laura Miskiniene 17, Batabe Zempare 15, Magdalena Szymkiewicz 8, Olga Trzeciak 5, Aleksandra Stanacev 4, Dominika Ullmann 4, Zuzanna Kulińska 3, Michelle Nassisi 1.

W następnej serii spotkań w niedzielę, 13 października lublinianki podejmą Zagłębie Sosnowiec.