Prezydent Andrzej Duda wręczając odznaczenia państwowe medalistom tegorocznych igrzysk paralimpijskich w Paryżu i ich trenerom podziękował im za radość i dumę, którą przynoszą swoją pracą, wysiłkiem i wynikami.
„Wręczając odznaczenie podziękowałem każdemu za radość i dumę, którą nam państwo przynosicie swoją pracą, swoim wysiłkiem i wynikami” – powiedział Duda.
„Wielka wdzięczność za to, jak pokazujecie ludziom z niepełnosprawnościami, jak można przełamywać bariery, walczyć i żyć skutecznie, pokazując klasę, potencjał i możliwości” – dodał prezydent.
Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali złoci medaliści z Paryża w tenisie stołowym Rafał Czuper i Piotr Grudzień, ich trener Marek Iwanicki oraz pływak Kamil Otowski, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.
Biało-czerwoni w tegorocznej paralimpidzie wywalczyli 23 medale, w tym osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych.
PAP/ RL/ opr. DySzcz
Fot. PAP/Leszek Szymański
![Prezydent Duda odznaczył medalistów igrzysk paralimpijskich i ich trenerów [ZDJĘCIA] 3 net 24a29282 2024 10 29 144649](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2024/10/net-24a29282-2024-10-29-144649-1024x682.jpg)