Polacy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Jak sobie radzą?

net 24731588 2024 08 01 090232

O godzinie 7.30 miała rozpocząć się rywalizacja w chodzie na 20 km, z udziałem Mahera Ben Hlimy i Artura Brzozowskiego, ale start został opóźniony ze względu na warunki atmosferyczne.

Medal polskich wioślarzy to najważniejsze wydarzenie kolejnego dnia igrzysk w Paryżu. Czwórka podwójna: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wywalczyła brązowy krążek.

Niezwykle szczęśliwy był Dominik Czaja:

W strefie medalowej jest już Iga Świątek. W ćwierćfinale zwyciężyła Amerykankę Danielle Collins, która skreczowała przy stanie 6:1, 2:6, 4:1 dla Polki. W spotkaniu nie brakowało dramatycznych momentów. Między innymi Amerykanka z bliskiej odległości trafiła piłką w naszą tenisistkę.

Dziś o 12:00 w półfinale Polka zagra z Chinką Qinwen Zheng.

Na olimpijskiej pływalni Krzysztof Chmielewski zajął 4 miejsce w finale wyścigu na 200 m motylkiem. Dziś na 200 m grzbietem wystąpią pływaczki AZS-u UMCS-u Lublin: Laura Bernat i Adela Piskorska.

O ich szansach mówi były trener Bernat Sławomir Pliszka:

Eliminacje rozpoczną się o 11:00.

W ćwierćfinale są już nasi siatkarze, którzy pokonali po dramatycznym spotkaniu Brazylię 3:2.

– Było trochę nerwowo – przyznaje przyjmujący Kamil Semeniuk.

– Wieczorem w ślady kolegów poszły polskie siatkarki, które pokonały Kenię 3:0 i tez są już pewne występu w ćwierćfinale – mówi Martyna Czyrniańska.

Zawodnik grupy Lubelskie Perła Polski Mateusz Rudyk został dopuszczony do startu. Kolarz torowy znalazł się niedawno na liście zawodników zawieszonych. Zmagający się z cukrzycą Rudyk przyjmuje zabronioną w zawodowym sporcie insulinę. Polak dostał jednak zgodę na stosowanie jej w celach terapeutycznych i może wziąć udział w olimpijskiej rywalizacji.

O szczegółach sprawy mówi dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

Pierwszy start Rudyka zaplanowano na 7 sierpnia.