Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 46-latek zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadka zdarzenia.
Pijany kierujący przyjechał na stację paliw w miejscowości Płoskie. Kiedy 46-latek próbował odjechać, pracownik stacji zareagował, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Wtedy nietrzeźwy kierowca wraz z pasażerką wysiedli z auta i pieszo oddalili się w kierunku sąsiedniej miejscowości.
Ostatecznie kierujący został zatrzymany, kiedy szedł chodnikiem w miejscowości Mokre. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 46-latek posiadał dwa dożywotnie sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
CZYTAJ: Ponad 40 wykroczeń, posypały się mandaty. W Puławach akcja „Stop agresji na drodze”
Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów.
MaK/ opr. DySzcz




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 5 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)



![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 9 EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a_xl-350x250.jpg)

