Klasyfikacja medalowa igrzysk: Polska na 42. miejscu [TABELA]

net 24811241 2024 08 11 190013

Po ostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Paryżu i rozegraniu 329 konkurencji Polska z dorobkiem złotego, czterech srebrnych i pięciu brązowych zajęła 42. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrali Amerykanie, którzy zdobyli łącznie 126 medali: 40 złotych, 44 srebrnych i 42 brązowych.

CZYTAJ: Mamy dziesiąty medal olimpijski! Kolarka Daria Pikulik ze srebrem w omnium!

CZYTAJ: Boks: olimpijskie srebro dla Lubelszczyzny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Drugie miejsce zajęli Chińczycy, którzy też wywalczyli 40 medali złotych, lecz mieli mniej srebrnych i brązowych.

Na podium stanęli sportowcy z 90 państw i Drużyny Uchodźców. Złote medale wywalczyli przedstawiciele 63 krajów.

W tabeli nie są liczone medale zdobyte przez Rosjan i Białorusinów startujących pod szyldem sportowców neutralnych (AIN).

CZYTAJ: Kolejny medal dla Polski! Natalia Kaczmarek na olimpijskim podium

CZYTAJ: Polscy siatkarze wicemistrzami olimpijskimi

CZYTAJ: Złoty medal dla Lublina! Ola Mirosław mistrzynią olimpijską! [WIDEO, ZDJĘCIA]

CZYTAJ: Igrzyska w Paryżu: brązowy medal dla Igi Świątek!

CZYTAJ: Polscy wioślarze zdobyli brązowy medal olimpijski w rywalizacji czwórek podwójnych

CZYTAJ: Polskie szpadzistki z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

CZYTAJ: Igrzyska olimpijskie w Paryżu: Mamy pierwszy medal!

PAP/ RL/ opr. DySzcz

Na zdj. Natalia Kaczmarek pozuje do zdjęcia na tle Wieży Eiffla, 11 bm. w Paryżu. Polka Natalia Kaczmarek zdobyła 9 bm. brązowy medal w biegu na 400 m. Fot. PAP/Adam Warżawa