Polak zagra w finale Wimbledonu

zielinski mlc21 2 2024 07 12 224221

Rozstawieni z numerem 7. Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh z Tajwanu awansowali do finału tenisowego miksta w wielkoszlemowym Wimbledonie. W półfinale wygrali z turniejową „dwójką” Nowozelandczykami Erin Routliffe i Michaelem Venusem 7:6 (7-0), 6:3.

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, trwał godzinę i 38 minut. W pierwszym secie oba duety zanotowały po jednym przełamaniu, więc o wyniku decydował tie-break. Zdominowali go Zieliński i Hsieh, nie oddając rywalom ani jednego punktu.

Druga partia toczyła się gem za gem, dopiero w końcówce polsko-tajwańska para zdołała przełamać przeciwników. To jej wystarczyło do zwycięstwa, bowiem dość pewnie wygrali ostatniego gema przy serwisie Polaka.

Rywalami Zielińskiego i Hsieh w finale będą Meksykanie Giuliana Olmos i Santiago Gonzalez, którzy wyeliminowali Norweżkę Ulrikke Eikeri i Argentyńczyka Maximo Gonzaleza.

Polak i Tajwanka tworzą parę mikstową od tego roku i już po raz drugi w tym czasie zagrają w finale Wielkiego Szlema. W pierwszym występie sięgnęli po tytuł w Australian Open. 38-letnia Hsieh jest bardzo utytułowaną zawodniczką. Oprócz zwycięstwa z Zielińskim w Melbourne, ma na koncie siedem wielkoszlemowych triumfów w deblu, w tym cztery na wimbledońskiej trawie.

Finał miksta zaplanowano na niedzielę (14.07).