Pięściarka Julia Szeremeta wygrała swoją pierwszą walkę w turnieju olimpijskim w Paryżu. Rywalizująca w kategorii do 57 kg zawodniczka Paco Lublin pokonała na punkty Wenezuelkę Omailyn Alcalę 4:1.
– Julka jak zwykle robiła swoją pracę, realizowała to, co założyli trenerzy – mówi klubowy trener zawodniczki, Mariusz Malik. – Ciężko było, ale dała radę i jesteśmy dobrej myśli, że kolejna walka będzie jeszcze lepsza. Wiadomo, pierwsza walka jest najtrudniejsza na takim turnieju, a przy kolejnej będzie już więcej spokoju.
W walce o ćwierćfinał Szeremeta zmierzy się z Australijką Tiną Rahimi.
CZYTAJ: „Nie czuję tremy”. Julia Szeremeta zadebiutuje na bokserskim ringu
IAR/ RL / opr. AKos
Fot. PAP/Rafał Oleksiewicz
Pliki dźwiękowe
Mariusz Malik

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)



![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 6 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 8 EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a_xl-350x250.jpg)


