66-latka z Lublina padła ofiarą oszustów działających metodą na „policjanta” i straciła 140 tys. zł. Przestępcy wmówili kobiecie, że planowany jest atak na jej konto bankowe. By uchronić pieniądze, miała przekazać oszczędności na rachunek techniczny.
CZYTAJ: Poszukiwany i z narkotykami. Wpadł, bo załatwiał potrzebę na ulicy
Sprawa zaczęła się od telefonu od fałszywego policjanta. Mężczyzna podczas rozmowy poinformował kobietę, że funkcjonariusze są na tropie przestępców, którzy zamierzają włamać się na konto 66-latki. Kobieta została poproszona o pomoc. Miała przekazać wszystkie oszczędności. Gotówka miała być złożona na bezpiecznym rachunku do czasu zakończenia akcji. 66-latka uwierzyła i wykonała wszystkie polecenia. Łącznie na konto przestępców przelała 140 tysięcy złotych.
Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, nie informuje też telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzi.
RyK / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com







![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 8 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


