Igrzyska olimpijskie: Iga Świątek w III rundzie

mid 24729250 2024 07 29 133305

Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek pokonała Francuzkę Diane Parry 6:1, 6:1 w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu. Mecz trwał godzinę i 14 minut. W 1/8 finału rywalką polskiej tenisistki będzie Chinka Xiyu Wang.

Z kolei Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem czwartym Włoszką Jasmine Paolini 4:6, 1:6.  Mecz trwał godzinę i 23 minuty. Linette w pierwszej rundzie wyeliminowała wyżej notowaną Rosjankę Mirrę Andriejewą, ale piąta zawodniczka rankingu WTA okazała się zbyt wymagającą przeciwniczką.

Mecz Świątek z Parry rozegrano na głównym korcie kompleksu im. Rolanda Garrosa przy otwartym dachu. Świątek dominowała od początku spotkania. Wygrała pięć gemów z rzędu, ale w szóstym nie wykorzystała piłki setowej. Ostatecznie w premierowej partii triumfowała 6:1.

Drugiego seta Polka rozpoczęła od przełamania Parry. Potem Francuzka “urwała” jej tylko jednego gema. 23-letnia raszynianka ponownie zwyciężyła 6:1.

Świątek wygrała już 23. z rzędu spotkanie na kortach im. Rolanda Garrosa, gdzie czterokrotnie triumfowała w turnieju wielkoszlemowym. Z tego m.in. powodu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego jest główną kandydatką do złotego medalu.

Trzy lata temu w Tokio, w olimpijskim debiucie, odpadła w 2. rundzie, przegrywając z Hiszpanką Paulą Badosą.